Windows 7 için kurulum yapmak için öncelikle http://maven.apache.org/download.cgi sayfasından apache-maven-x.x.x-bin.zip dosyasını indirip, C dizini altına apache-maven-x.x.x isimli klasör içine dosyaları kopyalarız. Daha sonra Control Panel > All Control Panel Items > System > Advanced system settings > Environment Variables penceresini açar, JAVA_HOME değişkeni oluşturup, değerini C:\Program Files\Java\jdkx.x.x olarak belirleriz. Daha sonra MAVEN_HOME değişkeni oluşturup, değerini C:\apache-maven-x.x.x olarak belirleriz. Son olarak da Path değişkenini düzenleyip, sonuna C:\apache-maven-x.x.x\bin değerini ekleriz.

Apache Maven’in çalışıp çalışmadığını test etmek için komut satırında mvn -version komutunu çalıştırırız.

Comments

  1. Zigassy

    cialis prescription Hence, based on these results, it can be postulated that adding insulin- sensitizing agents such as metformin will improve insulin resistance, thus correcting hyperandrogenism resulting in better ovulation outcome with CC

  2. hdpe pe100

    يعمل مصنع إيليت بايب Elite Pipe في العراق كمحفز لتطوير البنية التحتية ، حيث يزود السوق بأنابيب البولي إيثيلين عالي الكثافة وأنابيب uPVC والتجهيزات التي تساهم في نمو ونجاح مختلف القطاعات.

  3. Kendall Kohls

    Congratulations on your incredible gift for writing! Your article is an engaging and enlightening read. Wishing you a New Year full of achievements and happiness!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>